top of page
  • Zdjęcie autoraAlicja Stańska

Mądrość Traumy - PREMIERA 8 CZERWCA!!

Mam nadzieję, że wszyscy wypoczęliście po długim weekendzie.

Na blogu tydzień zapowiada się ciekawie, więc czytajcie uważnie!


Macie tylko 7 dni!


Dzisiejszy wpis jest wyjątkowo stworzony, gdyż mam dla Was perełkę, która pojawi się tylko online i tylko na 7 dni. Podczas "szperania" w internecie odkryłam zapowiedz dokumentu "Mądrość Traumy". Oczywiście od razu sprawdziłam źródła i samego doktora, który jest głównym bohaterem filmu - nazywa się Gabor Mate.


Doktor Gabor Mate


Mate to kanadyjski lekarz węgierskiego pochodzenia, który specjalizuje się w badaniu i leczeniu uzależnień, a także jest powszechnie znany ze swojego unikalnego spojrzenia na zaburzenie deficytu uwagi ADHD i jego silnie zakorzenionej wiary w związek pomiędzy zdrowiem umysłu i ciała. Popularny mówca i lider seminariów w powyższej tematyce, jest stałym felietonistą Vancouver Sun i The Globe and Mail.


Ponadto Dr Maté uważa, że źródła uzależnień nie można znaleźć w genach, ale w środowisku wczesnego dzieciństwa. Pokazuje, iż wszystkie uzależnienia powstają wraz z urazami i stratami emocjonalnymi.


O czym będzie dokument?


"Trauma jest niewidzialną siłą, która kształtuje nasze życie. Kształtuje sposób, w jaki żyjemy, sposób, w jaki kochamy i sposób, w jaki rozumiemy świat. Jest źródłem naszych najgłębszych ran."


Dr. Maté nakłania społeczeństwo, aby przed postawieniem diagnozy czy oceny zarówno przez profesjonalistów jak i najbliższego otoczenia, skupili się na wyszukaniu źródła owej traumy. Zrozumieli, iż jest to rana w duszy ludzkiej, którą można wyleczyć.


Dlaczego jest to tak ważny film?


Od lat zajmuję się badaniem traum z dzieciństwa, które mogły wpłynąć na czyny przestępcze seryjnych morderców. Głęboko wierzę w to, iż na zachowanie każdego przestępcy mają doświadczenia z lat młodzieńczych. Należy także mocno zaznaczyć, iż wpływu nie mają tylko rodzice - ale także sytuacje społeczne czy konflikty zbrojne. O tym jednak przeczytacie na blogu w piątek!


Czy zatem badania Doktora Gabora dadzą nadzieję na "wyleczenie" skazanych na niepowodzenie? Jeszcze tego nie wiem. Premiera jutro. Po obejrzeniu odzywam się do Doktora Mate, by porozmawiać o możliwościach zapobiegania przestępstw kryminalnych.


Gdzie obejrzeć film?


Pod tym linkiem znajdziecie film oraz możliwość rozmów z ekspertami, którzy są związani z projektem Doktora Gabor:


Film będzie dostępny tylko przez 7 dni. Aby go obejrzeć należy się zarejestrować oraz wpłacić darowiznę minimum 20$. Ludzie, którzy go tworzą nie są milionerami, a naukowcami, więc im większe wsparcie, tym większa szansa, że film w przyszłości trafi na jakąś platformę lub do kin.


Ja się nie zawahałam. 20$ to koszt nie tylko filmu, ale możliwości rozmów na żywo także z samym Doktorem Gabor. Nie mogę się doczekać!


Uwaga!


Pamiętajcie, o przesunięciach godzinowych. U nas premiera ruszy jutro o godz. 19:00.


A już w piątek zapraszam Was do analizy. Dowiecie się jak wielu seryjnych morderców mieliśmy, mamy i będziemy mieć.


Miłego dnia,


Alicja Stańska
1957 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page