top of page
haft koralikowy i kryształy.jpg

Witaj!

Nazywam się Alicja Stańska

Haftuje od 6 roku życia. Niegdyś była to metoda na poskromienie energicznej dziewczynki, później pasja, miłość, aż wreszcie zawód.

W 2012 roku ukończyłam szkolenie w prestiżowej szkole haftu francuskiego Ecole Lesage Paris. Jestem pierwszą Polką, która zawitała do tej elitarnej uczelni. Moja miłość do pracy Francois Lesage przerodziła się w coś więcej niż hobby. Wreszcie założyłam własną markę, zajęłam się rozwijaniem technik haftu w połączeniu z nowymi technologiami i poświeciłam się pracy charytatywnej na rzecz dzieci. 

Od dwóch lat pracuję z partnerami z poza Polski, jednak to właśnie tu edukuję przyszłych hafciarzy czy projektantów. Oprócz szkoleń z haftu francuskiego wykorzystywanego na rynku haute couture, uczę także aplikacji zdobień na kreacje według zasad największych domów mody na świecie. Oprócz pięknych technik nauczysz się nowej formy relaksu. Wielokrotnie mówiłam w wywiadach, że to właśnie haft uratował mi życie w kryzysowych momentach. Jego moc jest potężna - nie tylko relaksuje i daje poczucie spełnienia, ale pozwala uspokoić duszę i ciało. W szczególności polecam go kobietom w ciąży.

Moje projekty pokazywane są we Francji, Anglii czy Włoszech.

W 2017 roku otrzymałam nagrodę Młody Polak we Francji z rąk Ambasadora Polski w Paryżu. Od 2021 należę do elitarnego stowarzyszenia rzemieślników Homo Faber należącego do Michael Angelo Foundation w Szwajcarii. 

                                       Zapraszam Cię do mojego świata,

                                                  Alicja Stańska

HOMO FABER GUIDE
  • Facebook
  • Instagram
alicja stanska szkoła haftu
bottom of page